W obiektywie

Kulinarny czwartek - placuszki z gruszek z sosem waniliowym (24.07.2014)

Dzisiaj wspólnie z Przedszkolakami przygotowaliśmy placuszki z gruszek z sosem waniliowym. Każde dziecko miało swój udział w przygotowaniu placów. Po usmażeniu dzieciaki zajadały się placuszkami z malinami i borówkami polane sosem waniliowym. mniaaaam :) Poniżej podajemy przepis dla smakoszy :)
Składniki na placki:
-2 twarde gruszki
-3 łyżki mąki pszennej pełnoziarnistej
-1 małe jajko
-1 łyżka soku z cytryny
-szczypta cynamonu i soli
-olej rzepakowy do smażenia
Wykonanie:
Gruszki zetrzeć na tarce o grubych oczkach, dodać mąkę, jajko, cynamon, sok z cytryny i szczyptę soli. Wszystko dobrze wymieszać. Placuszki smażyć na rozgrzanej patelni na odrobinie oleju rzepakowego do nabrania złocistego koloru.
Składniki na sos waniliowy:
-250g serka homogenizowanego
-1 laska wanilii
-1 łyżeczka miodu
Serek wymieszać z miąższem wanilii i miodem.
Smacznego :)